Kurzy ájurvédy a ájurvédských masáží v Indii.
Chcete si prohloubit znalosti v ájurvédě nebo se naučit ájurvédské masážní techniky? Máte tu možnost přímo od zdroje. V Kerale, neboli v kolébce ájurvédy můžete načerpat pravou ájurvédskou atmosféru na klinikách a od velice zkušených ájurvédských lékařů a terapeutů získat velice obohacující znalosti v masážních technikách, procedurách, ve výrobě bylinných olejů a v oblasti zdravého životního stylu a výživy. Zároveň si můžete i protáhnout tělo každodenní ranní jógou

Délka kurzů se pohybuje od 2 týdnů až po 3 měsíce.

Nejvhodnější doba: říjen až březen.

V případě zájmu mě prosím kontaktujte na: simjana@email.cz

DSC02650 DSC07785.jpg DSC07960.jpg DSC02564.jpg


Léčebný detoxikační pobyt na ájurvédské klinice v Indii – PANČAKARMA

Velice doporučuji tento pobyt jako prevenci pro své zdraví, v případě chronických potíží a k detoxikaci celého těla a mysli.

Klinika se nachází v krásné části zalesněné Keraly ve vnitrozemí, kde bude o Vás pečováno nejzkušenějšími ájurvédskými lékaři a terapeuty v podobě konzultací,očistných technik a procedur.

Délka pobytu je minimálně 2 týdny. Záleží na zdravotním stavu dotyčného.

Nejvhodnější doba: září až březen.

Možnost zajištění doprovodu a všech potřebných administrativních záležitostí.

yoga_kalari  temple  heritageroom  ayurveda


Berte prosím na vědomí:
Je důležité se předem rozhodnout, za jakým účelem byste rádi uskutečnili pobyt na ájurvédské klinice. Relax nebo léčba či hloubkový detox?

V Indii je k dispozici velký výběr ájurvédských klinik, ale každá z nich splní jiné požadavky. Pokud máte zájem pouze o relax, pak doporučuji kliniky u moře, kde si každý den dopřejete masáže, vycházky a koupání v moři. Tento typ pobytu ovšem nevede k hloubkové očistě těla tak jako je na klinikách s přísnějším režimem.

U klasických ájurvédských klinik, které jsou situované v horách, nebo ve vnitrozemí je důležité dodržovat určitá pravidla, aby léčba byla co nejúčinnější. To znamená, že pacient je po celou dobu v prostorách kliniky. Z důvodu olejování celého těla je zakázáno se vystavovat sluníčku a cestovat po okolí. Každým dnem se detoxikace prohlubuje a očista prostupuje do hlubších a hlubších tkání. Čistí se nejen tělo fyzické, ale i energetické a mentální. Pacient je většinou hodně unavený, a proto je nutné odpočívat.

Po tom všem odměnou za výdrž přichází, dá se říct „znovuzrození“ a člověk je opět plný sil. Je ale důležité i po detoxikaci následovat předepsanou dietu a užívání bylinných preparatů k celovému uzavření tohoto úžasného detoxikačního procesu – pančakarmy.

V případě vašeho zájmu mě prosím kontaktujte na: simjana@email.cz