profil jana simonovaJsem milovnicí přírody, ájurvédy a védských studií.

Ve svých aktivitách vycházím z holistického pojetí medicíny a také ze zkušenosti s meditací a jógou. Mým posláním-dharmou je práce s lidmi a péče o ně.

Dlouhodobě se věnuji ájurvédě se zaměřením na ájurvédské procedury a masáže. Je to má životní cesta, která mi pomohla k sebeuzdravení, naplňuje můj každodenní život a přináší radost a štěstí jak mě tak i mým klientům.

Jak mohu pomoci...

Jsem tu zde pro Vás k předání svých zkušeností, znalostí získané za léta intenzivních studií a vlastní praxe.

Pomohu Vám navrátit rovnováhu na úrovni těla, mysli a ducha.

Jsem terapeutkou, lektorkou v oblasti ájurvédy, instruktorkou jógy a poradkyní zdravého životního stylu. Věnuji se též Jyotish védské astrologii, kterou využívám při konzultacích. Do své práce zahrnuji i základy Vastu shastra neboli učení o budování prostředí v souladu s přírodními zákony.

Praktikuji Vipassana meditaci, která prohlubuje moje vhledy do vnitřního světa a poznání skutečné pravdy.

Realizuji 5ti denní detoxikační pobyty v ČR. Zařizuji očistné pobyty v Indii nebo doprovázím na kliniky. Organizuji jógové a meditační pobyty na Filipínách na soukromém ostrově.

Moje cesta

Již na střední škole mě lákala alternativní léčba, jóga a cestování. Vysokou školu VUT v Brně jsem však vystudoval s jiným zaměřením a chvíli i pracovala v oboru financí. Netrvalo však dlouho a Indie si mě přivolala…vše se v mém životě začalo měnit od základů a nabralo rychlo jiný směr. Duše začala jásat :-)

Naplno jsem se pustila do studia ájurvédy v zahraničí. V začátcích mě hodně oslovil Deepak Chopra a jeho pohled na člověka z kvantové fyziky. Zajímala jsem se o psychosomatiku a kvantové léčení. Hodně mě přitahovala Asie, její kulturní rozdíly a rituály. Během cest po Asii mě některá místa tak uchvátila a zároveň ukotvila k poznání místního léčebného systému a nových masážních technik. Nejsilněji mě to táhlo k Indii, kde jsem každoročně strávila několik měsíců studiem ájurvédských masáží a procedur na klinikách ale i také duchovním učením v ašrámech, které je součástí ájurvédy.

vyroba-oleje.jpgV Čechách mi byl ájurvédským průvodcem úžasný indický ájurvédské lékař George Eassey, který mi předal esenci této nauky o životě.

Nadále pokračuji ve studiích u světově uznávaného ájurvédského indického lékaře Dr. Vasanta Lada, kterým je pro mě velkou inspirací a guruem na cestě ajurvédského a duchovního učení. Další mou současnou zálibou je védské astrologie. Toto vše je má celoživotní cesta. A ani jeden život na to nestačí ;-)

Své služby ájurvédské konzultace, masáže a procedury, detoxikační pobyty poskytuji po dobu 6ti měsíců, které trávím v krásných jižních Čechách. Zbytek roku jsem v zahraničí. Když zrovna ne v Indii tak na Filipínách, kde provozujeme resort se zaměřením na jógové, meditační a ozdravné pobyty a kam jste všichni vřele vítáni.

Nepřestávají mě udivovat přírodní zákony, síla bylin, vliv jídla na naše zdraví a mysl, moudra, která už jsou zmíněna ve védách tisíce let, a které nyní vědci postupně začínají potvrzovat.

Díky silné touze po duchovním poznání a práci na sobě, mé karmě a díky své rodině, přátelům a partnerovi jsem zde na této cestě a mohu všechny získané a osvědčené rady a zkušenosti s Vámi sdílet a využívat při terapiích.

  

 

Studia, semináře ve zkratcepulsni-diagnostika.jpg

Od roku 2008 se intenzivně věnuji studiu ájurvédy.

Mými největšími učiteli na cestě véd a duchovního poznání byli/jsou: Dr. Vasant Lad, Dr. George Eassey, Hana Eassey, Deepak Chopra, Budhovo učení

Indie, Polsko - Vipassana meditace každoroční pobyty

Indie, Německo - Jyotish - védská astrologie

Nové Mexiko USA, UK – kurz marmová terapie, pulsní diagnostika

Ananda Ashram New York – ájurvéda, Vastu shastra

Ashram Bhaktivedenta Anglie - ájurvéda, marmová terapie, každoroční semináře

Indie Kerala – panchakarma - praxe na ájurvédských klinikách

Indie Kerala– studium ájurvédy, instruktorský kurz jógy

Thajsko – kurzy thajských masáží

Indie Kerala– kurzy a práce na klinice

Slovensko - hirudoterapie

ČR - roční zdravotnický masérský kurz, dornova metoda, a jiné..

  

Články:

Moje cesta k ájurvědě...

Ne každý si troufne uposlechnout..

Seznámení s třetím dílem ...

Vydejte se na fascinující...

Seznámení s prvním dílem...