Ájurvédská masáž - Abhyanga

  

  amasaz.jpg

 

Ájurvédská masáž je technika, při které dochází k celkové harmonizaci těla, duše i mysli. Zahrnuje i stimulaci marmových vitálních bodů, které jsou spojnicí, kde se prolínají energetické dráhy, prána a různé typy tkání. Zlepšuje funkčnost pohybového aparátu, napomáhá odplavování škodlivých látek z těla, zvyšuje obranyschopnost, zpomaluje stárnutí. V neposlední řadě zvláčňuje pokožku, podporuje spánek, posiluje zrak a svalstvo. Velmi důležité je olej následně nechat vstřebat do těla, čímž se plně projeví jeho ozdravné účinky. Součástí ájurvédské masáže je i masáž obličeje.

Použití druhu oleje závisí na konstituci klienta, ročním období a dalších faktorech. Oleje používám v kombinaci s bylinami vhodnými pro vaši konstituci a aromatickými oleji pro maximální efekt.

Doba trvání: 80 min 1550 Kč

Doba trvání: 120 min 2000 Kč

Balíček:  ájur masáž + bylinná parní lázeň 110 min 1800 Kč

Balíček:  ájur masáž + bylinná parní lázeň 140 min 2250 Kč

 

Shirodhara

   shirodhara.png

  

Shirodhara (širodara) v sanskritu znamená „shiro“ – hlava a „dhara“ – tok. Je to neobyčejně účinná relaxační procedura, při které dochází k hlubokému uvolnění nervového systému pomocí aplikace teplého léčivého oleje na oblast hlavy, tzv. třetí oko. Olej vytéká tenkým pramínkem ze speciální nádoby umístěné na stojanu.

Shirodhara se považuje za omlazovací a pročišťovací proceduru a má velký význam jako prevence proti různým nemocem. Shirodhara posilňuje organizmus, omlazuje, zpomaluje stárnutí. Pomáhá při léčbě krku, očí, uší, nosu, podporuje krevní oběh, zlepšuje paměť, vyživuje vlasy a vlasovou pokožku, zpomaluje šedivění, podporuje růst vlasů, omlazuje pokožku. Je jednou z nejúčinnějších metod při odstraňovaní stresu a napětí, léčí migrény, bolesti hlavy a krční páteř, pomáhá při nervových poruchách, eliminuje stavy úzkosti a strachu, napomáhá při nespavosti. Snižuje vysoký krevní tlak, působí na astma, pozitivně ovlivňuje cukrovku, snižuje cholesterol. Této proceduře předchází jemná uvolňující masáž.

Po této proceduře doporučuji nevracet se do práce, pouze už odpočinek a vychutnat si doznívání této relaxační procedury. Upozornění: vlasy jsou mastné, vhodné je umýt až následující den pro jejich výživu. Přineste si s sebou šátek nebo čepici.

Doba trvání: 90min (včetně relaxační masáže zad) 1700 Kč

Doba trvání: 130min (celotělová ájurvédská masáž + širodhara) 2250 Kč

 

Marmová masáž

Marmy jsou životně důležité vitální body na těle, které slouží jako most mezi tělem, myslí a duchem.  Jsou křižovatkou energetických drah a svalů. Pomocí jejich stimulace dochází ke komunikaci na pránické a buněčné úrovni. Dotyk marmového bodu mění biochemie těla a může rozvinout radikální, alchymistické změny v celém organismu. Stimulace těchto marma bodů (107 hlavních marma bodů) signalizuje tělu, aby produkovalo přesně to, co potřebuje, včetně léčivých hormonů, neurochemikálií a docházelo tak k vyvážení všech dóš Váta, Pitha a Kapha, dhátu (tkání ) a srotamsi (kanálů). 

Jedná se o jemnou mírně olejovou masáž se stimulací marmových bodů, při které jsou používány speciální medicinální a esenciální olej k podpoře zdraví a pohody. 

Doba trvání: 60min 1080 Kč

Doba trvání: 90min 1550 Kč

 

Ájurvédská masáž bylinnými měšci

amasaz.jpg

Doba trvání: 90 min cena 1450 Kč

  

Indická masáž hlavy + ušní svíce

 

Tato kombinace napomáhá odstranit napětí v oblasti šíje a hlavy, zmírňuje stres, navozuje pocit duševní pohody a harmonizuje organismus. Stimuluje růst vlasů, podporuje nervové funkce - koncentraci, myšlení, duševní svěžest a zmírňuje pocity napětí v oblasti očí, šelest a hučení v uších. Tato procedura zahrnuje i marmovou masáž obličeje za doprovodu čakrové ladičky.

Masíruje se zejména oblast hlavy, krku, ramen, šíje, horních částí paží.

Kontraindikace:

  • akutní zánět středního ucha, čerstvá perforace ušního bubínku
  • alergie na některou z použitých látek, přecitlivělosti na včelí produkty a přírodní silice
  • zvýšená teplota

 

Samotná indická masáž hlavy doba trvání: 30 min 600 Kč

Aplikace ušních svící + masáž hlavy: 50 min 950 Kč

 

Ájurvédská masáž nohou a chodidel

 

  

Masáž se provádí s pomocí Kasa misky a přírodních bylinných olejů. Kromě toho, že je velmi příjemná a uvolňující, zjemňuje pokožku nohy, zabraňuje nadměrnému vysychání a tvrdnutí chodidel.

Kasa miska, která je vyrobena ze speciální směsi kovů napomáhá k uvolňování toxinů a vyrovnává 3 doši (Váta, Pitta, Kapha).

Masáž příznivě ovlivňuje krevní i lymfatický oběh, stimuluje orgány, uklidňuje, uvolňuje mysl.

Nohám nejprve dopřejeme bylinnou vodní lázeň s esenciálními oleji. Nohy se namočí až po kotníky na 15 minut a teprve po jejich uvolnění se provede masáž a protažení chodidel.

V průběhu masáže dochází k celkovému uvolnění napětí celého těla i mysli. Často se relaxace v průběhu masáže prohloubí až do formy lehkého spánku.

Doba trvání: bylinná koupel a masáž: 45 min 850 Kč