Solární trouba je zařízení, které využívá energii přímých slunečních paprsků k ohřívání nebo vaření jídla a vody. A to bez použití elektřiny, paliva a bez nákladů na provozování solární trouby. Teplota v troubě může dosáhnout 150 až 200 stupňů Celsia.   

  

Vhodná na terasu, zahradu, chatu.

Péct se sluncem je radost. Jídlo se nespálí a není vysušené.

Snadno v ní uděláte rybu, chléb, rýži, kuře, buchty. Snadno přenositelná a stabilní.

Za slunečných dnů se v ní dá péct i v zimě.       

  

  

Proč vařit v solární troubě? 

  

Vařte zdarma a snižte tak náklady na vaření. Vše co potřebujete je Slunce. Slunce je bezplatný zdroj energie pro každého.  Solární trouby a sporáky využívají sluneční energii k ohřevu nebo vaření potravin a vody .
 
Pečte, vařte, poduste na páře a to pouze silou slunce bez potřebného paliva. V solární troubě může péct ,vařit a dusit, zatímco na solarním vařiči můžete i jídlo smažit.
 
Vysoká teplota jako u domácí trouby.  Solární trouba dosáhne teploty 150-200 stupňů.
 
Snadné použití, žádné speciální školení není potřebné.. Každý se může naučit rychle jak vařit pomocí slunce.
 
Vynikající pro každého, kdo miluje přírodu. Solární trouby a vařiče  jsou ideální pro chataře, táboření,  výlety, plavbu na lodi, dvorek, terasu nebo váš balkon.
 
Lehce přenosné a snadno skladovatelné. Můžete si vzít sluneční troubu nebo varič kamkoliv do přírody s sebou.
 
Radost z použití pro celou rodinu. Vaše děti se mohou těšit na zážitek z vaření ze slunce a sblížení s přírodou. Mohou se též dozvědět více o životním prostředí.
 
Přírodní ekologický způsob vaření. Solární vaření chrání naše životní prostředí. Neprodukujeme žádný kouř ani skleníkové plyny nebo fosilní paliva! Solární vaření je šetrné k životnímu prostředí a je alternativou konvenčních metod přípravy jídla, protože nepoužíváme cenné přírodní zdroje.
 
Bezpečné použití. Žádný oheň nebo kouř. V solární troubě je téměř nemožné spálit jídlo.
 
Dodání energie vašemu jídlu. Už ve starověké Indii si byli indičtí mudrcové vědomi výhod vaření na slunci. Védy, nejstarší texty psané před 5000 lety zmiňují o solárním vařeném jídle jako o léku na zlepšení pleti, trávení, dýchání a krev. Solární vařené jídlo bylo nazýváno " Amrita " ( nektar ). Věřilo se, že všechny potraviny zralé nebo vařené s pomocí paprsků slunce působí jako super-medicína ke zlepšení buněčného zdraví, přispívá k dlouhověkosti, a dodává tělu životní energii – pránu.  
 
Slunce je naším hlavním zdrojem energie. Slunce řídí vše na tomto světě. Díky slunci rostou květiny, slunce reguluje příliv a mořské proudy. Je to zdravá a přirozená cesta vaření s využitím sil slunce.
 
Vaření sluncem je výživnější. Vaření sluncem zachovává živiny, které jsou často ztraceny v průběhu běžného vaření.
 
Ideální při výpadku proudu. V případě výpadku proudu nebo bez připojení plynového a elektrického napájení, budete i tak moci stále vařit jídlo pokud slunce bude svítit.
 
Solární vařené jídlo zůstane vlhké, jemné a plné chuti. Teploty v solární troubě stoupají pomalu a rovnoměrně, což časově napomáhá rozkladu sacharidům na jednoduché cukry a tím lze dosáhnout lepší chuti. Neexistuje žádný pohyb vzduchu v solární vařič , a proto jídlo není vysušené, ale zůstává vlhké a měkké a chutné. Potraviny pečené v solární troubě jsou chutnější a šťavnatější. Chléb pečený b solární troubě má jedinečnou chuť a konzistenci.

Ušetříte čas s přípravou a dohlížením na jídlo. Teplota v solární troubě zabraňuje připálení nebo spálení jídla. Navíc při vaření není potřeba jídlo míchat. Hrnce s jídlem umístíte do solární trouby a necháte péct. Nastavíte troubu pod správný úhel a můžete se jít věnovat jakékoliv zábavě na zahradě. Vrátit se můžete k troubě až po hodině, bez obav, že jídlo bude spálené a vysušené. Díky vaření v solární troubě máte možnost více času strávit v přírodě než v kuchyni.  


Finančně dostupné, po prvním nákupu není třeba utrácet za elektřinu, palivo nebo zapalovače.   

  

VIDEO jak se peče mrkvová buchta (cca 40 min)  :-)

https://www.youtube.com/watch?v=8WYZ3R_IUsY

https://www.youtube.com/watch?v=sfjd95WIkbc&feature=youtu.be

16 dalších produktů ve stejné kategorii: